O mnie

Nazywam się Małgorzata Dykman-Walicka. Jestem fizjoterapeutką i trenerem personalnym metody Pilates, właścicielką Małgorzata Dykman Medical Fitness & Pilates Studio, a także współwłaścicielką Joe Studio Pilates & therapy w Rzeszowie. Specjalizuję się w terapii kręgosłupa, korekcji wad postawy oraz fizjoterapii kobiet na każdym etapie ich życia. Na co dzień współpracuję z mieszkańcami Rzeszowa i okolic prowadząc konsultacje oraz treningi personalne lub w duecie. Moim nadrzędnym celem jest zawsze podniesienie jakości życia i poprawienie sprawności fizycznej moich pacjentów. Udaje mi się tego dokonać poprzez łączenie różnych technik fizjoterapeutycznych z systemem ćwiczeń stworzonym przez Pilatesa oraz z pomocą jego genialnych maszyn. Współpracuję przede wszystkim z osobami, które ze względu na siedzący tryb życia, stres, niedobór ruchu lub choroby krążka międzykręgowego odczuwają bóle pleców. Posiadam doświadczenie i sukcesy w terapii pacjentów z przewlekłym bólem, neurologicznych, ortopedycznych oraz uroginekologicznych. Z entuzjazmem i zaangażowaniem podejmuje współpracę z każdym, bez względu na jego ograniczenia, kto jest zdecydowany i zmotywowany, ponieważ chce poczuć się lepiej i w inteligentny sposób zadbać o swoje ciało. Kładę duży nacisk na nauczenie moich pacjentów, nie tylko tego co należy robić w trakcie treningu czyli ćwiczeń, ale przede wszystkim tego jak przenieść te ćwiczenia do życia codziennego. Dzięki temu są oni niezależni i lepiej przygotowani do stawiania czoła wyzwaniom dnia codziennego.

Łączę pracę fizjoterapeutki oraz trenera Pilatesu ponieważ w pracy „zwykłego” fizjoterapeuty od zawsze czegoś mi brakowało. Tym brakującym ogniwem była funkcjonalność i uniwersalność, co znalazłam w metodzie Pilatesa. Chciałam w mojej pracy mieć czas by przekazać swoim pacjentom całą moją wiedzę, uczyć ich zdrowego oraz bezpiecznego ruchu. Na powrót przywracać ich do treningów i normalnego, aktywnego życia bez bólu. Niestety nie mogłam sobie na to pozwolić pracując w kontraktowej fizjoterapii. Dlatego w 2014 roku otworzyłam swój gabinet rehabilitacji i profesjonalne Studio Pilates w jednym.

Od 2012 roku prowadzę zajęcia wg systemu Pilatesa. Ciągle aktualizuję swoją wiedzę i rozwijam umiejętności biorąc udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Z przyjemnością też dzielę się swoim doświadczeniem szkoląc nauczycieli Pilatesu.

Jeśli czujesz, że mogę Ci pomóc w walce z bólem pleców lub z innymi dolegliwościami, które utrudniają lub odbierają Ci komfort życia, napisz do mnie lub zadzwoń w celu umówienia dogodnego terminu konsultacji.